Екскурсія у Білу Криницю
- patriot-5a
- 11 июн. 2015 г.
- 2 мин. чтения

Замовивши автобус разом з учнями 7-А класу (кл. керівник Герман А.В.), ми здійснили пізнавальну екскурсію у Білу Криницю, де відвідали Свято-Успенський Собор старообрядників. Ми милувалися екстер᾽єром та інтерєром собору, нам дозволили піднятися на дзвінницю.
Свято-Успенський Собор старообрядників побудований у 1901-1908 роках на кошти московського купця Олександра Овсяннікова і його дружини Ольги за проектом віденського архітектора В.А.Кліка. Розташований у східній частині села, собор захоплює своєю величчю при в᾽їзді з північного сходу. Здається, сама природа створила умови високоемоційного сприйняття споруди, пробуджує непідробний інтерес до нього. Собор виконаний у древньоруському архітектурному стилі, який називається "наришкінським". На будівництво витрачено 500 тисяч карбованців золотом. Матеріали на будівництво були завезені з Москви, зокрема, гранітні деталі, литво, поливна цегла, мозаїка.
Собор, викладений із бірюзової глазурованої цегли, звівся над селом своїми п᾽тьма башнями і дзвінницею, покритими кольоровою черепицею. Навколо поставили цегляну огорожу з бійницями, з арочним входом, оформленим порталом, як у древньоруських фортечних стінах. З Росії також привезли позолочені хрести з ланцюжками і прекрасний різьблений іконостас. У ньому ікони - роботи часково володимирських і новгородських майстрів, а в основному - кращих палехських іконописців тих років. Собор не копіює жодного відомого пам᾽ятника архітектури. То оригінальний витвір, в якому помітні риси подібних споруд Північно-Східної Русі XVI-XVIII століть, чи то храму Василя Блаженного, чи собору в Боголюбові. До наших часів збереглися три церкви: Успенський Собор, церква святих чудотворців Козьми і Даміана 1745 року, зимова Свято-Василівська церква.



На зворотньому шляху ми відвідали Старововчинецький краєзнавчий музей, де пеглянули велику експозицію старовинних знарядь праці, предметів побуту, одягу. Дуже сподобалась велика колекція писанок.
Старововчинецький краєзнавчий музей розтакшований у будинку старої школи. Експозиція, яка створена знаним краєзнавцем, колишнім директором Старововчинецького ліцею І.К.Топалом, розкриває сторінки історії Глибоччини з найдавніших часів. В колекції представлені хатнє та господарське начиння, речі ХІХ-ХХ ст., якими користувалися селянські родини українців, німців, румунів, словаків та гебреїв, зібрані знаряддя праці, твори народного мистецтва та графіка уродженця села - Леона Копельмана. В окремій хатині відтворено інтер᾽єр селянської родини.


Більше фото можна переглянути на сторінці "Галерея" у розділі "Практика"
Comments